Metoda Avalon

Metoda Avalon – czterokrotnie skrócony czas nauki – aktywizujące, ciekawe lekcje.

Metoda Avalon jest nauką mówienia po angielsku, inspirowaną met. Callana – z wieloma uzupełnieniami i uwspółcześnionym językiem. Lekcje są bardziej urozmaicone, gdyż oprócz sekwencji „bombardowania pytaniami” na zajęciach powtórzeniowych nauczyciele aranżują krótkie konwersacje. Poszerza się w ten sposób zakres słownictwa, słuchacze poznają synonimy i muszą ich samodzielnie używać.

Trzeba myśleć koncepcyjnie bo metoda Avalon zmusza do wysiłku, ale dzięki temu przynosi szybkie efekty. Gramatyka jest bardziej dopracowana (metoda Callana wprowadza ją tylko informacyjnie). Metoda Avalon, przy użyciu dodatkowych materiałów dostarczanych przez lektorów, przewiduje dokładne przetrenowanie gramatyki w praktyce.

Metoda Avalon, podobnie jak inne „active methods” zachowuje naturalne 4 etapy, których prawidłowo zachowana kolejność ma ogromne znaczenie w nauce języka obcego:

ucho  >  usta  >  oko  >  ręka

Słuchacz nie musi tracić czasu na bezmyślne przepisywanie z tablicy mnóstwa słówek (nie wiedząc nawet jak je wymówić) – najpierw słyszy nowe słówko gdy wymawia je lektor, potem sam je wymawia odpowiadając na pytanie lektora, następnie poznaje jego pisownię podczas czytania, aż w końcu uczy się je pisać.

avalonDzięki nauce metodą Avalon w naszej szkole zyskujesz:

  • angielski 4 razy szybciej
  • w małej grupie
  • i świetnej atmosferze
  • ze wsparciem doświadczonych i kreatywnych native speakers

Jako jedyni w aglomeracji łódzkiej posiadamy licencję na prowadzenie kursów metodą Avalon.

 

Nasza szkoła powstała z czystego entuzjazmu i absolutnego przekonania tzw. direct methods czyli aktywnego sposobu nauczania. Sami w ten sposób się uczyliśmy więc możemy zagwarantować, że to świetny sposób na szybkie zrobienie postępów.

Contact Us